Dlaczego mam częste koszmary nocne?

Dzień dobry, Chciałabym pokrótce opisać swoją historię i dowiedzieć się do kogo mogę zwrócić się o pomoc. Mój problem polega na tym, że co noc miewam koszmary których nie pamiętam. Wiem o tym, ponieważ co noc mój partner musi mnie uspakajać. Czasami krzyczę z przerażenia na prawdę bardzo głośno. Często nowie przez sen. Jak byłam dzieckiem lunatykowałam. Obecnie chodzenie podczas snu mi się nie zdarza, jednak martwi mnie to, że od jakichś 2och lat co noc krzyczę z przerażenia i o tym nie pamiętam. Jest to uciążliwe dla mojego partnera ale przypuszczam, że również dla sąsiadów. Jakie koga być tego przyczyny? Do kogo powinnam się zgłosić? Wydaje mi się, że mimo wszystko śpię dobrze, nie budzę się zmęczona. Jednak incydenty z koszmarami czasami zdarzają się kilkukrotnie w ciągu jednej nocy
KOBIETA, 34 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry,

Występowanie koszmarów może mieć rożne podłoże. Po niektórych lekach zwiększają swoje natężenie. Zazwyczaj sny mówią o naszych lękach, obawach i pragnieniach. Zachęcam do udania się do psychoterapeuty który jest również specjalistą od zaburzeń snu. Mogę polecić Małgorzatę Fornal https://www.znanylekarz.pl/malgorzata-fornal-pawlowska/psycholog-psychoterapeuta/warszawa, która pomoże Pani zdiagnozować skąd biorą się koszmary i pomorze się ich pozbyć. Pozdrawiam

Witam Panią,

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś trudne, stresujące sytuacje?

Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak funkcjonuje Pani od strony psychologicznej?

Koszmarne sny sygnalizują zwykle jakiś istotny problem, z którym śniący

sobie nie jest w stanie poradzić.

Problem ten może dotyczyć zarówno teraźniejszości jak też przeszłości.

Często koszmarne sny są objawem zaburzeń nerwicowych

U osób, które przeżyły bolesne, traumatyczne wydarzenie, dochodzi

do nieustannego odtwarzania traumy zarówno w powracających,

wywołujących cierpienie wspomnieniach jak też w koszmarnych snach.

Konieczne jest wtedy podjęcie psychoterapii.

Drugi aspekt dotyczy teraźniejszości.

Odnosi się do sytuacji, lęku lub zachowania w którym śniący tkwi obecnie.

Najczęściej jest to sytuacja, która nie daje spokoju, a którą śniący chciałby

wyprzeć, zapomnieć.

Może towarzyszyć jej lęk, bezradność, poczucie winy, chęć ukarania się itd.

Koszmarne sny zawsze sygnalizują problem, który trzeba rozwiązać

dla zdrowia fizycznego i psychicznego oraz dla spokoju duszy.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji

po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom

na przestrzeni Pani życia.

Zachęcam Panią do podjęcia terapii psychologicznej.

Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty

powstałe na przestrzeni życia oraz odzyskać spokój, dobry, wypoczynkowy

sen, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/