Dlaczego mam takie objawy mając 34 lata?

Dzień dobry, miesiąc temu przebudziłam się w środku nocy z atakiem dusznosci (czułam że nie mogę złapać oddechu,pełnego wdechu). Minęło, już kontroluje oddech ale od tego czasu źle się czuję psychicznie. Mam wrażenie, że wszystko co robię to robię bo muszę. Nic mnie już nie cieszy, czuje się rozdygotana od środka. Co robić, od czego zacząć? Mam 34 lata, nie mam na co dzien stresów, wszytko jest w porządku więc skąd mi się to wzięło? Proszę o poradę.
KOBIETA, 34 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zachęcamy Panią do konsultacji psychologicznej w celu określenia specyfiki problemu. Można zacząć od rozmowy z psychologiem, który pokieruje Panią dalej – na przykład na terapię. Czasem konieczne jest leczenie farmakologiczne, a tym zajmuje się lekarz psychiatra.

Niestety nie jesteśmy w stanie stwierdzić, jaka jest przyczyna takiego samopoczucia. Zapewne wpłynęło na to wiele różnych czynników, mimo, że pozornie wydaje się wszystko w porządku. Nocny atak duszności należałoby również omówić z lekarzem pierwszego kontaktu. Mógł to być również objaw nerwicy, ale w pierwszej kolejności warto wykluczyć inne przyczyny.

Inne pytania z tej tematyki znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/atak-dusznosci-i-paniki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-mogl-oznaczac-atak-dusznosci,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/atak-dusznosci-i-rozdraznienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.