Z czego mogą wynikać te niepokojące problemy z oddychaniem?

Witam mam 23 lata i Zauważyłam u siebie niepokojące objawy byłem w szpitalu i wyniki mam wszystkie dobre chodzi o moje oddychanie mam wrażenie jakbym miał za chwilę przestać oddychać mój oddech zwolnił jakby ciężko mi się oddychało nie mogę wziąć pełnego oddechu nie wiem co się dzieje boję się że umrę morfologia krwi wyszła Pozytywnie a wszystko ładnie EKG ładne czuję jakby był zmęczony oddychaniem jakbym miał za chwilę przestać oddychać albo wstrzymać oddech boję się nie wiem co mam zrobić w takiej sytuacji gdzie szpital stwierdził że jestem zdrowy

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli badania diagnostyczne nie wykazują żadnych nieprawidłowości, a mimo to nadal Pan odczuwa objawy, takie jak: problemy z oddychaniem, zwolnienie oddechu czy problem z wzięciem pełnego oddechu, to bardzo możliwe, że dolegliwości te występują na tle nerwowym.

Jest to prawdopodobne, gdyż sam Pan wspomina o lęku towarzyszącym całej sytuacji. Proszę więc udać się do psychologa bądź psychoterapeuty, który pokieruje dalszym procesem.

Dodatkowo nasz ekspert uważa, że przy problemach z pełnym wdechem warto wykonać także RTG klatki piersiowej oraz spirometrię.

Poniżej umieszczamy inne pytania z tego zakresu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problemy-z-pelnym-oddechem-a-mozliwe-przyczyny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problemy-z-pelnym-oddechem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-problem-z-oddychaniem-jest-na-tle-nerwowym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.