Dlaczego mam te problemy z połykaniem i dużym ślinotokiem?

Dzień dobry, od wczoraj mam problem z połykaniem czegokolwiek. Duży ślinotok również, który powoduje że musze przełykać ślinę co 30 sekund co wiąże się z dużym bólem. To samo z połykaniem pokarmu czy też jakichkolwiek płynu. Lewa strona szyji jest delikatnie napuchnięta. To jedyne objawy jakie posiadam. Biorę Cholinex, póki co z delikatną poprawą

Ślinotok może być efektem rzadszego przełykania, które z kolei jest konsekwencją dolegliwości bólowych. Proponuję konsultację laryngologiczną, należy wykryć lub wykluczyć ewentualne stany zapalne nagłośni/gardła/krtani/jamy ustnej. Jeżeli takie rozpoznanie się nie potwierdzi, konieczna będzie konsultacja neurologiczna.