Dlaczego miewam te skoki ciśnienia?

Witam. Od dłuższego czasu mam problem bo skacze mi Ciśnienie raz na jakiś czas. Mam porobiony szereg badań holter echo. Występują także mroczki lub przebłyski tzw fotopsje przed oczami. Nie wiem z jakiej przyczyny skacze to ciśnienie Dziś byłem u lekarza to miałem 154/102 cisnienie

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Problem, o którym Pan pisze może dotykać sporą część społeczeństwa w każdym wieku. Tryb i tempo życia, które się dzisiaj prowadzi jeszcze bardziej nasilają dolegliwości związane z wysokim ciśnieniem.

Optymalnym ciśnieniem krwi u zdrowego człowieka jest wartość 120/70. Skoki ciśnienia mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, dlatego też należałoby być pod stałą opieką lekarza internisty lub kardiologa.

Przyczyn podwyższonego ciśnienia może być wiele, począwszy od podłoża psychosomatycznego oraz tak zwanego efektu „białego fartucha”, przez niewłaściwe odżywanie, używki, brak ruchu, aż po różne schorzenia kardiologiczne.

Prawidłowo, że wykonał Pan istotne badania, aby poznać źródło takich nawracających objawów. Jeżeli dotychczasowa diagnostyka wykluczyła poważne schorzenia, istnieje przypuszczenie, że przyczyną takich dolegliwości mogłyby być czynniki stresogenne.

Ze względu na odległość trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pana pytanie. Zalecamy ponowną konsultację z lekarzem kardiologiem, aby zdecydował o dalszym postępowaniu i leczeniu, aby poprawić Pana komfort życia.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nadcisnienie

https://portal.abczdrowie.pl/nadcisnienie-tetnicze

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.