Dlaczego mój wzwód szybko zanika?

Witam, mam 18 lat. Wczoraj wraz z partnerką chcieliśmy uprawiać stosunek. Wszystko było dobrze mianowicie chodzi o wzwód. Podczas pieszczot, gry wstępnej wszystko było dobrze i wzwód był taki jaki powinien. Kiedy miało dojść do penetracji wzwód zniknął i nie mogłem go przywrócić. Dzisiaj rano też nie wzwodu nie było i nie ma to do teraz. Jeżeli pomasię członka to owszem będzie ale nie taki jako powinien. Co się dzieje ? Dodam że to mój pierwszy raz.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zanik erekcji podczas pierwszego stosunku seksualnego to dosyć częsty problem. Dzieje się tak nie tyle z powodu zaburzeń co na skutek stresu wywołanego nową sytuacją.

Zaburzenia wzwodu, o których Pan wspomina najprawdopodobniej wystąpiły na tle psychologicznym. Pierwszy raz wiąże się zazwyczaj z wieloma oczekiwaniami, partnerzy mogą odczuwać presję lub chcą zaimponować drugiej połówce, co nie zawsze kończy się dobrze.

Czasem zdarza się, że im bardziej partnerowi zależy, tym większy problem z osiągnięciem wzwodu. Zamiast skupić się na partnerce, mężczyzna próbuje skupić się na wykonywanej czynności, czego efektem może być osłabienie lub zniknięcie wzwodu.

Następnym razem proszę spróbować odprężyć się i myśleć tylko pozytywnie. Jeśli problem będzie powracał, warto pomyśleć o wizycie u seksuologa.

Pomocne mogą okazać się odpowiedzi na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pierwszy-raz-brak-wzwodu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pierwszy-raz-problemy-z-erekcja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.