Dlaczego moje serce zatrzymuje się na kilka sekund?

Witam, mam problem z dziwnym biciem serca i zatrzymywaniem się go na 3-4 sekundy, czuję jakby krew odpływała mi z głowy. Problem pojawia się rzadko raz na 1-4 miesiace. Często występują przy tym drgawki miesni ale nie zawsze.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zaburzenia rytmu serca nazywane również arytmią to stan, w którym doświadczyć można nieregularności, takich jak zwalnianie lub przyspieszanie rytmu serca.

Przyczyn takiego stanu doszukiwać się można w różnorakich chorobach, takich jak: nadciśnienie tętnicze, zapalenie mięśnia sercowego, miażdżyca, wady zastawek, nadczynność tarczycy czy choroba niedokrwienna serca. Czasem zaburzenia rytmu serca mają związek z przewlekłym stresem, nadużywaniem używek lub niedoborem potasu w organizmie.

Jak widać przyczyn może być naprawdę wiele, dlatego proszę udać się do lekarza i wykonać badania w tym kierunku.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem poruszającym ten problem:

https://portal.abczdrowie.pl/arytmia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.