Dlaczego na paznokciu pojawiła się biała plama?

Dzień dobry, 2 dni temu podczas szydełkowania odczułam zdrętwienie opuszka palca. Zdretwienie minelo jednak do dzisiaj czuje, ze opiszek nie odczuwa tak jak zawsze. Zdarza sie to sporadycznie jednak odczuwam minimalną roznice przy niektorych czynnościach. Czy powinnam sie tym martwic? Dzisiaj, zaczelam sie przygladac. Na paznokciu znalazłam biały placek, w ksztalcie bardzo wydluznego "V", gdzie najwezsza część jest bliżej konca paznokcia.
KOBIETA, 23 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli dolegliwości, o których Pani wspomina nie wynikają z urazu, do którego mogło dojść podczas szydełkowania, to warto skonsultować je z lekarzem.

Drętwiejące opuszki palców mogą towarzyszyć różnym schorzeniom, takim jak: zespół cieśni nadgarstka, uszkodzenie nerwu na obwodzie czy łokieć tenisisty. Mogą one być związane nie tylko z ręką, która drętwieje, ale również całą kończyną górną, kręgosłupem i obręczą barkową. Ponadto takie objawy pojawiają się także w przypadku chorób ogólnoustrojowych oraz chorób autoimmunologicznych.

W pierwszej kolejności może Pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który – jeśli zajdzie taka potrzeba – pokieruje Panią do specjalisty. Zmiana na paznokciu powinna być natomiast skonsultowana z dermatologiem.

Inne pytania o podobne problemy znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-dretwienie-opuszka-palca, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dretwienie-opuszka-malego-palca, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-biala-rysa-na-paznokciu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.