Dlaczego nie mam objawów w 4 tygodniu ciąży?

Witam jestem w 4 tyg ciazy ale nie odczuwam zadnych objawów ciąży i boję sie ponieważ juz dwa razy poronilam czy moze tak byc ze nie bede miec objawów a z ciąża bedzie wszystko dobrze

Redakcja abcZdrowie

Witam,

to bardzo wczesna ciąża, dlatego brak objawów na tym etapie jest jak najbardziej możliwy.

Nasi eksperci odpowiadali na podobne pytania pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-objawow-ciazy-w-ciazy czy też https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-objawow-ciazy-przyczyna.

W czwartym tygodniu ciąży zarodek jest już w macicy, natomiast pęcherzyk ciążowy nie musi być jeszcze widoczny. Wiele kobiet nawet nie jest świadomych odmiennego stanu, gdyż w tym czasie zazwyczaj występuje data planowanej miesiączki.

Pierwsze objawy ciąży mogą pojawić się między czwartym a szóstym tygodniem. Należą do nich: brak miesiączki, krwawienie implantacyjne (związane z zagnieżdżeniem zarodka), poranne mdłości, gorsze samopoczucie, zaparcia, częste oddawanie moczu, wrażliwe piersi lub podwyższona temperatura ciała, a nawet zmęczenie, rozdrażnienie czy zmiany nastroju. Każda ciężarna odczuwa pierwsze oznaki w innym czasie. Mają one różne nasilenie oraz czas trwania, dlatego proszę się nie martwić, jeśli któryś z objawów nie pojawi się u Pani. To kwestia indywidualna.

O tym, jak wygląda pierwszy miesiąc ciąży przeczyta Pani pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/etapy-ciazy-pierwszy-miesiac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.