Dlaczego nie mogę sobie poradzić z rozstaniem?

Od paru miesiący zmierzam się z problem rozstania mijają miesiące a ja nadal nie moge sobie z tym poradzić . Gdy zaczyna się układać nagle pojawia się on daje mi znaki żebym do niego przyszła spojrzała na niego zainteresowała się nim . Każdy mowi mi żebym dała sobie spokój nie jest tego wart zwykły typ chłopaka który rozkochuje i potem Mnie zostawił . Był oczywiście inny do wakacji potem się wszystko pozmieniało . Chciałbym wreszcie dać sobie spokój ale nie moge bo go dalej kocham . Robi mi na złość Żebym była zazdrosna albo cos w tym stylu . Nie moge sobie już poradzić mam dość tego płakania co noc i słuchania od wszystkich ze nie jest wart

Dzień dobry,
Rozumiem jak jest Pani z tym ciężko, gdyż aktualnie przeżywa Pani żałobę po związku. Doradzam wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż przydałoby się Pani krótkoterminowe wsparcie. Warto w tym trudnym okresie starać się wypełniać czas różnymi aktywnościami, które odciągałyby myśli od problemu. Dobrym pomysłem jest także rozmowa z drugą zaufaną osobą, gdyż mówienie o trudnościach ma moc oczyszczającą nawet jeśli druga strona może nas tylko wysłuchać. Polecam robienie czegoś dla siebie i sprawianie sobie codziennie jakiejś drobnej przyjemności. Dobrym pomysłem na wyrzucenie z siebie negatywnych emocji jest także napisanie listu do byłego chłopaka o swoim cierpieniu i przemyśleniach (oczywiście nie jest to list do wysłania a do schowania do szuflady lub spalenia) lub inna forma ekspresji np. pisanie wierszy, rysowanie. Warto także żeby zastanowiła się Pani nad tym, czy nie istnieją jacyś inni mężczyźni którzy mieliby sporo zalet, których były chłopak nie miał. Ja wiem, że jest to bardzo trudne, ale najlepszym lekarstwem na nieudany związek jest nowa miłość, której oczywiście nie należy szukać na siłę. Jest Pani bardzo młodą osobą i mam nadzieję, że za jakiś czas pojawi się w Pani życiu ktoś inny kto pozwoli zapomnieć i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/