Jak poradzić sobie z rozstaniem z chłopakiem?

Miesiąc temu mój chłopak rozstał się ze mną z racji że się odkochał, ale przyczyną rozstania była inna dziewczyna. Kiedy zrywaliśmy obiecał mi, że możemy zostać przyjaciółmi (co mi bardzo odpowiadało) ale on potrzebuje czasu, żeby ułożyć sobie wszystko. Raz jak się spotkaliśmy (tydzień po zerwaniu), poprosiłam go o drugą szanse ale mi jej nie dał. Ale obiecał że nie zniknie z mojego życia. Po jakimś czasie widziałam jego zdjęcie z inną, zrobiłam mu awanturę iż mnie okłamał, zaprzeczył że są razem i że nie planuje z nią być po czym zablokowała i usunął mnie ze wszystkiego co było możliwe. wpadłam w obsesje non stop sprawdzałam czy z nią jest itp. Niestety nadal to robię i spotykają się co tydzień przez co płacze 24/7 i nie mogę normalnie funkcjonować. Męczę tym moich znajomych i powoli maja mnie „dość”. Po tym jak mnie zablokował napisał, że jeśli wszystko ogarnę możemy być znajomymi a tydzień temu napisał mi gdy zaproponowałam znajomość „Nie wiem. Daj mi trochę czasu zebym to ogarnął”. Co dziennie czekam na odpowiedź, zawaliłam trochę szkołę, obowiązki itp. Nie mogę już sobie z tym poradzić i nie wiem co mam robić. Byliśmy razem 3 miesiące Bardzo proszę o pomoc

Chłopak wyraźnie już podjął decyzję. Oferował znajomość prawdopodobnie zakładając, że pogodzi się Pani z rozstaniem. Ponieważ jednak uczucia do byłego już chłopaka i emocje w Pani są bardzo żywe, trudno mu funkcjonować w relacji z Panią, bo jego oczekiwania są inne niż Pani (Pani oczekuje drugiej szansy, interpretuje każde jego zachowanie, poszukuje informacji o nim, on natomiast raczej zwrócony jest w stronę innej relacji, oczekuje co najwyżej znajomości koleżeńskiej). Podobna sytuacja na ten moment nie rokuje dobrze ani na odbudowanie relacji (Pani zachowanie- choć kierują Panią uczucia i trudno się Pani pogodzić z rozstaniem- może bardziej go niestety zrażać niż zachęcać) ani na poradzenie sobie z rozstaniem z Pani strony. Jeśli nie ma szansy na odbudowanie związku, warto bardziej skupić się na poradzeniu sobie z nierokującym na spełnienie uczuciem. Co oczywiście nie jest łatwe i często wymaga czasu, pracy nad sobą i wsparcia bliskich. Jeśli czuje Pani, że to nie wystarczy i potrzebuje Pani pomocy specjalisty, warto zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty.