Dlaczego nie mogę zgubić kilogramów?

Dlaczego tyje i nie mogę zgubić zbędnych kg? Jeszcze jakieś pół roku temu ważyłam ok 52 kg, 3 lata temu 48-49kg, Mam 23 lata 153 cm wzrostu i ważę teraz 55-56 kg, Zaczynam źle się czuć w swoim ciele. Jestem na 3 roku pielęgniarstwa. Rano jem śniadanie ok 7 rano np, jajecznica bądź 1-2 kromki chleba z szynka/serem i do tego jakieś warzywo, na uczelni czasami zjem jakąś zupę , ale częściej są to kanapki, warzywa (pomidor , ogórek ) , czasami jakiś owoc ( jabłko ) ,kolację staram się jeść do godz. 19. Od czasu do czasu zjem coś słodkiego ale jest tego nie wiele np, 1 batonik Grzesiek bez czekolady w ciągu tygodnia. Ruchu nie mam bardzo wiele ale na praktykach czasami robię ok 3 km chodząc , 1-2 w tygodniu chodzę na basen jeśli pozwala mi na to czas , a moja waga stoi nadal w miejscu. Wyniki robiłam na początku roku i były w normie. Więc gdzie jest problem? Pozdrawiam

Nie wiem jakie badania Pani sprawdzała. Może to wina spowolniałego metabolizmu, trzeba więcej sportu. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.