Chcę być chudsza. Jak mogę to osiągnąć?

Witam Mam 14 lat i ważę 61 kg przy 158 cm wzrostu. Prawie w ogóle się nie ruszam (oprócz chodzenia do szkoły - w jedną stronę 10/15 min), ponieważ miałam operację na nodze (nie ćwiczę na wf-ie). Jestem w trakcie diety 900 kcal, jednak przy mojej mamie wiem, że nie jest to 900 kcal tylko co najmniej 1400. Moja mama ma nadwagę, tata też... W dni robocze jem zazwyczaj: rano łyżkę płatków owsianych, szklanka mleka 0,5 proc., potem kromka chleba pszennego z plastrem lub dwoma plastrami szynki, potem jabłko – wiadomo, że jeszcze wypiję całą butelkę soku przelanego. Później piję napój kawo-podobny (ma około 90 kcal), potem jem obiad, np. leczo - dość dużo. Na kolację jem kromkę chleba pszennego i całego pomidora, do tego herbata z cytryną i łyżką cukru. Czasem jako przekąskę jem wafla ryżowego, kostkę czekolady.

W weekend: serek wiejski, kromka chleba pszennego, napój kawo-podobny, potem wafel ryżowy lub kostka czekolady. Na obiad średni kawałek filetu z kurczaka, 3 ziemniaki, surówka i trochę tłuszczu, do tego herbata.. Na kolację jem kromkę z całym pomidorem i herbata. Oczywiście jak są jakieś urodziny, to zjem ciastko... Nie choruję na choroby przewlekłe.

Proszę o radę, czy mam właściwą wagę, jeśli nie, to ile powinnam ważyć. Proszę podać mi proponowany jadłospis diety, chcę schudnąć, bo jestem gruba, a ruchu nie mam za dużo. Niedługo mam jechać do sanatorium, ale tam jest dieta od 1200 do 1500 kcal, boję się, że tam będę jeszcze więcej jeść i otrzymam efekt jo-jo, muszę zaznaczyć, że wcześniej (ponad pół roku temu) ważyłam 72 kg. Jeszcze jedno: proszę mi napisać przykładowe ćwiczenia jakie mogę wykonywać w domu, np. przed wyjściem do szkoły i po przyjściu. Najlepiej, żeby były jakieś krótkie.. Wykonuję rano 15 brzuszków i 10 przysiadów, po południu też. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję:)

Witam,

Powinnaś pozostawać pod opieką dietetyka, zwłaszcza jeśli problem z masą ciała dotyczy nie tylko Ciebie ale i pozostałych członków rodziny. Dużo zależy od tego, jakie potrawy będzie serwowała osoba odpowiedzialna w Twoim domu za gotowanie. Również rodzaj ruchu powinien zostać dopasowany do Twoich możliwości przez lekarza. Ilość kcal, jakie dostarczasz obecnie wraz z dietą zostanie określona przez dietetyka w ramach wizyty (wyliczy on taką wartość w oparciu o tabele wartości odżywczej i energetycznej produktów).

Odnośnie do sanatorium, myślę iż będzie to dla Ciebie świetne rozwiązanie. W takich wyjazdach uczestniczą również dzieci z problemem podobnym do Twojego, stąd będzie Ci o wiele łatwiej.
Odnośnie do Twojego menu, proponowałabym:
1. zamienić pieczywo jasne na ciemne
2. dodawać warzywa do kanapek
3. słodycze zamienić na owoce
4. soki rozcieńczać wodą
5. unikać dodatku cukru
6. ograniczyć wielkość porcji (nie wiem ile dla Ciebie znaczy np. „dużo leczo” - talerz? dwa?)
7. jadać regularnie, co 3 godziny.
Zajrzyj na:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Nie podejmuj prób odchudzania bez wiedzy rodziców i nadzoru lekarza/dietetyka.

Pozdrawiam