Dlaczego nie mogłam poruszyć żadną częścią ciała po narkozie?

Dzień dobry. Moje pytanie dotyczy narkozy, a ściślej mówiąc wybudzania po niej. Zastosowano u mnie znieczulenie ogólne dotchawiczne przy usuwaniu przytarczycy. Problemy zaczęły się przy wybudzaniu. W pewnym momencie byłam w pełni świadoma, co się wokół mnie dzieje, jednak nie mogłam poruszyć żadną częścią ciała, które było bezwładne (oczywiście również nie mogłam otworzyć oczu, ścisnąć rękę i itp). Co mogło być powodem? Nie była to pierwsza moja narkoza. Kobieta 63 lata

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli potem wszystko wróciło do normy, to pewnie leki zwiotczające mięśnie jeszcze nie do końca przestały działać. U każdego człowieka proces eliminacji leku z organizmu trwa trochę inaczej, więc u Pani w danym momencie nie zdążyły się jeszcze do końca "wypłukać". Nie stanowi to powodu niepokoju.