Dlaczego penis mięknie chwilę po wejściu w partnerkę?

Witam, mam 23 lata (moja partnerka jest rok starsza ode mnie - jesteśmy dla siebie pierwszymi partnerami). Mój problem jest taki jak w temacie. Dodam, że z początku współżycia wychodziło nam bardzo dobrze, pierwszy seks trwał nawet bardzo długo - nie chwaląc się i nie wyolbrzymiając - ponad pół godziny. Następne też były równie udane. Niemniej jednak od pewnego czasu mam taki problem, że zaraz po wejściu (bądź też kilka minut po) czuję, że mój penis mięknie, a nadal jestem podniecony. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Zaczyna mnie to już martwić, jak również irytować. Moja dziewczyna twierdzi że jest ok, że nie każde zbliżenie może być tak długie (znając ją mówi prawdę - nie pociesza mnie - lecz ja bym bardzo chciał by zawsze było nam/dla niej dobrze). Stosujemy prezerwatywę - czy tu tkwi problem? To jest w psychice? (Ale jeśli tak to już na początku sprawowałbym się kiepsko.) Nie wiem co o tym myśleć? Może cały czas to wspominając dręczę się? Pozdrawiam

Witam!

Istotnie, prezerwatywa może osłabiać doznania podczas stosunku, a więc i powodować ustępowanie erekcji. Inną, bardzo istotną przyczyną rzeczywiście, może być stres, potęgowany dodatkowo obawami o powodzenie kolejnego zbliżenia. Znaczenie może mieć również nieprawidłowa dieta czy ewentualne stosowanie używek.

W pierwszej kolejności należy więc wyeliminować wspomniane czynniki. Jeżeli jednak objaw nie ustąpi samoistnie, należy skonsultować się ze specjalistą urologiem.

Pozdrawiam