Dlaczego podczas orgazmu mam ból podbrzusza?

Dzień dobry. Mam taki nietypowy problem i nie mogłam znaleźć żadnych informacji na ten temat. Od mniej więcej 2 miesięcy kiedy osiągam orgazm czuję podczas niego dziwne kłucie czy może ucisk z prawej strony w dole brzucha. Myślałam, że jest to chwilowa sytuacja np przed owulacją, ale ból pojawią się za każdym razem w trakcie orgazmu. Nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu wiec bardzo mnie to niepokoi. Termin do ginekologa niestety jest bardzo długi, a chciałabym chociaz spróbować się dowiedzieć co ten ból może oznaczać. Dodam jeszcze, że coraz częściej spóźnia mi się miesiączka, a kiedyś była zawsze regularna. Jest to najczęściej tylko kilka dni, ale jak doszedł ten ból to zaczęłam się martwić. Z góry dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przyczyną dolegliwości bólowych brzucha podczas orgazmu może być endometrioza, torbiele jajników, polipy macicy, nadwrażliwość łechtaczki bądź mięśniaki macicy. Czasem bolesne orgazmy występują po urodzeniu dziecka lub operacjach ginekologicznych. Zdarza się, że przyczyną bólu w trakcie orgazmu są czynniki psychologiczne.

Postawienie odpowiedniej diagnozy jest jednak możliwe wyłącznie po bezpośredniej wizycie u ginekologa, podczas której zostanie wykonane badanie ginekologiczne.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-przed-i-podczas-orgazmu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-podbrzusza-i-jajnikow-podczas-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-podczas-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.