Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego przejmuję cechy innych ludzi?

Od 5 roku życia przejmuje cechy charakteru postaci z filmów/książek. Nie mam pojecia jaka 'ja' jestem, ponieważ wszystkie moje zachowania i charakter zależą od tego danej postaci. Zazwyczaj robie to nieświadomie, ale nie potrafię przestać. Po prostu, gdy czytam o kimkolwiek automatycznie przejmuje jego cechy oraz zachowania.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Witam,

poczucie własnej wartości czyli samoocenę trzeba kształtować, tak żeby była optymalna i stabilna. Wiele czynników składa się na poczucie własnej wartości, takich jak; postrzeganie samego siebie, wiara w siebie, własna skuteczność, samoakceptacja, poczucie własnej godności. Ogólnie mówiąc jest to opinia nas samych o sobie, inaczej mówiąc negatywne automatyczne myśli dotyczące siebie, wysoki krytycyzm w stosunku do siebie. Przydałaby się pomoc psychologa/psychoterapeuty, proces terapeutyczny umożliwi Pani zrozumieć swoje zachowanie w określonym kontekście (sytuacji) i umożliwi zmodyfikować wzory myślenia, to wpłynie na poprawę funkcjonowania społecznego.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam, napisała Pani że nie ma pojęcia jaka Pani jest. Aby się nad tym zastanowić warto skorzystać z pomocy psychologicznej. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/. Jest Pani obdarzona bujną wyobraźnią, jeżeli potrafi się Pani wcielić w tyle postaci. Proszę się zastanowić co Pani to daje. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety