Dlaczego rana po zabiegu ropnia okołoodbytniczego się nie leczy?

Witam 3 miesiace temu mialam.zabieg na ropnia okoloodbytniczego mialam saczki wymieniane co dzien jakies 2 tyg juz nie mam saczkow zmienili mi plastry na zelowe od 2 dni zaczęło mnie bolec i znow zaczela ropa leciec 13 marca mam wizyte u proktologa czy to sa objawy ze.musze ponownie naciac ropien .mieszkam za granica i mam kontrole lekarska w sumie pielęgniarska ale nie wiedza czemu mi to sie nie zamyka i czemu mnie boli .czy to zle wyczyscili ze goij sie 3 miesiace

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno dokładnie powiedzieć tylko na podstawie opisu co może powodować utrudnione gojenie. Może to być wynikiem choroby ogólnoustrojowej np. cukrzycy lub niedoborów odporności, ale może wynikać też z samej specyfiki rany. Sugeruję pozostawać pod opieką chirurga prowadzącego.