Dlaczego torbiel się nie wchłonęła i powiększają się przestrzenie płynne przymózgowe u niemowlaka?

Witam. Moj syn urodzony po 39tc przez cc z powodu zagrażającej zamartwicy i braku postępu porodu, przechodził w szpitalu żółtaczkę nasiloną z fototerapią, teraz ma 5msc. Mam problem ponieważ z Usg główki wynika ze od listopada, kiedy było pierwsze usg torbiel nie wchłonął sie i nadal ma 4mm i co gorsza przestrzenie płynne przymózgowe powiększają sie 2mm (listopad) 5,5mm (styczeń) a teraz 6,5mm. Poziom wit D3 poniżej normy 26,40. Z siatek jest na 97centylu. O czym to wszystko może świadczyć???

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna diagnostyka najlepiej prowadzona przez lekarza neurologa dziecięcego