Do jakiego lekarza udać się z bólem po lewej stronie brzucha na wysokości pępka?

Witam. Od ok. 3-4 dni odczuwam ból po lewej stronie brzucha, mniej więcej na wysokości pępka,na skraju brzucha,niemal z boku. Przypomina kolkę, ale trwa już kilka dni,ze zmiennym nasileniem. wypróżniam się regularnie, ale właśnie wtedy ból jest najsilniejszy. Dzisiaj rano po przebudzeniu zabolało tak mocno że ciężko było to wytrzymać (przez ok. 5 sekund). Co to może być, do jakiego lekarza mam się udać? Dodam,że mój lekarz rodzinny jest w innym mieście, gdyż studiuję poza miejscem zamieszkania..

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Przyczyną takich dolegliwości mogą być zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego, kolka nerkowa i wiele innych. Sugeruję udać się do lekarza POZ - ma Pani prawo dwukrotnie w ciągu roku zmienić swojego lekarza POZ.