Do kogo udać się z wynikiem MRI odcinka szyjnego?

Dzien Dobry. Niedawno mialam zrobione badanie MRI odcinka szyjnego i teraz nie wiem z ktorym specjalnista powinnam skonsutowac wyniki. Nie wiem czy powinnam rozmawiac z neuro-chirurgiem (ponoc to najlepsza opcja) czy poprostu z neurologiem a moze poprostu udac sie do kregarza. Bardzo prosze o rade gdyz slysze rozne opinie od osob z kregu medycznego i bedac laikiem w tej dziedzinie ciezko mi intuicyjnie podjac decyzje. Z gory dziekuje za odpowiedz i chec pomocy. Pozdrawiam, Ewelina

Piotr Jurczyk

Witam. To zależy od wyniku MR. Zarówno jeden, jak i drugi specjalista może go zinterpretować i zalecić leczenie zachowawcze, ale jeśli chodzi o leczenie operacyjne, to droga wiedzie przez gabinet neurochirurga, tak że jeśli poszukuje Pani bardziej "uniwersalnego" rozwiązania, polecam tego ostatniego. Pozdrawiam.