Dolegliwości bólowe kręgosłupa a podstawy do ubiegania się o grupę inwalidzką

Mam cały czas dolegliwości bólowe, czy z takim schorzeniem są podstawy do ubiegania się o grupę inwalidzką? czy rentę ? Wynik badania: MR kręgosłupa LS Rozpoznanie: Podejrzenie dyskopatii L5/S1. Badanie przeprowadzono aparatem GE SIGNA HDX 1,5T. Wykonano sekw. SE, FSE uzyskując obrazy T1 i T2 zależne w płaszczyznach strzałkowych i osiowych. Skanowaniem objęto odcinek Th12-S3 kręgosłupa. W uzyskanych obrazach krzywizny fizjologiczne kręgosłupa LS w płaszczyźnie strzałkowej prawidłowo zachowane,

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Same dolegliwości bólowe nie są podstawą do ubiegania się o grupę inwalidzką/rentę. Ich przyczyna, tj. choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa taką podstawą jak najbardziej może być. Niestety podany wynik jest niekompletny, co wyklucza możliwość udzielenia szczegółowej odpowiedzi. Proszę zatem udać się lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który oceni pełny wynik oraz zestawi go z pełną historią Pani/Pana choroby. Lekarz bez wątpienia odpowie wtedy na pytanie czy ma Pani/Pan podstawy by ubiegać się o grupę inwalidzką/rentę.