Drenaż limfatyczny u osoby po dwóch operacjach onkologicznych

Czy można zastosować drenaż limfatyczny u osoby, po 2 operacjach onkologicznych(czerniak złośliwy) ?Ostatnia była 15 lat temu. Usunięto węzeł chłonny w jednej nodze. W chwili obecnej jest ona bardzo spuchnięta(nadmiar limfy).Nic nie pomaga, duży problem z chodzeniem bo "awaryjna" noga jest 2 razy większa od zdrowej.

Drenaż limfatyczny jest metodą z wyboru w przypadku leczenia obrzęków limfatycznych również tych powstałych po operacjach onkologicznych i resekcji węzłów chłonnych. Istnieją ośrodki wykonujące tego rodzaju terapię rehabilitacyjną, Niektórzy pacjenci zakupują aparaty domowe np. boa mini różniące się wielkością i posiadające tylko jeden rękaw np kończynowy celem terapii domowej.Łączę wyrazy szacunku