Drganie głowy podczas stresowych sytuacji

Witam, od pewnego czasu, dosyć krótkiego bo około miesiąca zaobserwowałam że drga mi głowa, prawa strona. Najczęściej jest to kiedy jestem wśród obcych ludzi, zaczynam się stresować i zaczyna się drganie, najgorzej kiedy ktoś jest zbyt blisko. Zaczęło mi to bardzo przeszkadzać ponieważ od paru dni mam wrażenie że to się nasila i nie wiem jak sobie pomóc. Czy mogą to być jakieś napady lęku, związane z nerwicą? Można jakoś to wyleczyć? Proszę o szybką pomoc.

Mgr Anna Kubis Psycholog, Warszawa

Witam,
zaobserwowane przez Panią objawy jak najbardziej mogą się wiązać z lękiem, obecnie ograniczonym do sytuacji społecznych. Zachęcam do rozmowy z psychologiem, który pomoże określić przyczynę nieprzyjemnych doznań. Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Tak, proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą oraz z psychoterapeutą - zazwyczaj w leczeniu stosuje się połączeniu tych dwóch dróg, farmakoterapii i psychoterapii.

Pozdrawiam!