Duszność po bieganiu

Witam, po bieganiu odczuwam duszność, swędzą mnie płuca i mam gesta sline i tak jakby zwęża się gardło że ciężko mi jest nabrać powietrza i normalnie gwiżdże. co to moze oznaczac?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taka reakcja może być normalnym stanem związanym z wysiłkiem w połączeniu z zbyt małym nawodnieniem. Możliwa jest jednak sytuacji gdy objawy są wynikiem choroby np astmy. Wskazana konsultacja z lekarzem rodzinnym.