Mężczyzna , 27 lat Chłopak (27l) od zawsze ma duże plamy, głównie klatka, brzuchplecy a ostatnio też ręce.Są nierówne, "poszarpane".Skóra w tym miejscu jest sucha i wygląda jakby miała się łuszczyć ale nigdy się to nie dzieje.Często są bardzo czerwone ale zazwyczaj różowe. Podobno kiedyś lekarz stwierdził, że to jakiś łupież ale on chyba nie trzyma się całe życie. Dodam, że miał kiedyś hipoglikemie (lekarze mówili że zmarli mają zawsze wyższy cukier niż on wtedy) oraz poważne problemy z woreczkiem, który usunięto.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Choroby zakaźne i pasożytnicze – Choroby zakaźne stanowią duże zagrożenie, zwłaszcza dla dzieci. Niektóre z chorób objęte są obowiązkowymi szczepieniami. Choroby zakaźne to inaczej choroby infekcyjne. Następstwem zakażenia jest złamanie bariery ochronnej, czyli odporności organizmu.
  • Dermatologia – Jeśli złość sprawia, że stajesz się blady, wściekłość z kolei powoduje, że twoja twarz oblewa się czerwienią, z powodu zimna zaś siniejesz, to takie zmiany barwy skóry są zasadne i łatwo wytłumaczalne. Gdy jednak ni stąd, ni zowąd na skórze pojawiają się czerwone plamy lub inne zmiany, mogą one być zapowiedzią rozmaitych chorób.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: