Egzema skóry u osoby pracującej w charakterze kucharza

Witam. Jakieś dwa tygodnie temu stwierdzono u mnie egzeme skóry, z zawodu jestem kucharzem,od dwóch tygodni jestem na L4. Zmiany atopowe moich dłoni były coraz poważniejsze, aktualnie egzema nie umożliwia mi prace w moim zawodzie, czy jest szansa abym kiedy kolwiek powrócił do branży przy odpowiedniej kuracji? Przypomne że pracuje 5 dni w tyg po 13-15h mając cały czas kontakt z alergenami. Z góry dziękuję.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jeśli cały czas będzie miał Pan kontakt z alergenami to objawy będą powracać. Proponuje Panu aby spróbował Pan pracować z rękawiczkami i innymi ochraniaczami, tak aby nie miał Pan bezpośredniego kontaktu. Może to zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia egzemy.

Pozdrawiam.