Eliminacja mięsa, ryb i tłuszczów z diety 67-latka

Czy pracujący fizycznie mężczyzna lat 67 może całkowicie, bez sutków ubocznych wyeliminować z diety: mięso, wędliny, ryby, tłuszcze, nabiał, jajka, chleb, mąkę, kasze, ryż? Odżywia się jedynie warzywami i owocami. twierdzi, że to dieta "Bibilijna", ale od alkoholu nie stroni.

Witam serdecznie,

Najlepiej kiedy dieta jest urozmaicona tzn. zawiera produkty z rożnych grup żywnościowych, dostarczamy w ten sposób wszystkich niezbędnych składników odżywczych i energetycznych niezbędnych naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania wraz z dietą. Również w tym przypadku radziłabym taki sposób żywienia biorąc pod uwagę fakt wykonywania pracy fizycznej. Zmianie powinien ulec model żywienia - wyeliminować należy alkohol na rzecz produktów odżywczych - pełnowartościowego białka pochodzącego z chudego mięsa, welin czy ryb, olejów roślinnych, węglowodanów złożonych oraz oczywiście warzyw i owoców.

Pozdrawiam

Dieta składająca się z samych warzyw i owoców nie jest dietą pełnowartościową. Zawiera co prawda dużo błonnika, witamin, składnikow mineralnych, antyoksydantów itp ale inne grupy produktów są źródłem innych składników - białka, kwasów tłuszczowych itp. Dieta taka stosowana przez dłuższy okres czasu doprowadzi do problemów ze zdrowiem.