Energiczne i dominujące zachowanie 4-latka

Witam mam problem z moim szalejącym 4 letnim synkiem. Panie w przedszkolu mówią że strasznie dominuje w grupie i wszystkie dzieci przejmują jego negatywne zachowanie. Nie potrafią go okiełznać sama mam z tym problem w szczególności gdy nie jesteśmy sami lub gdzieś po za domem ( myślę że chce sie popisać przed innymi). Mały jest bardzo inteligentny szybko nauczył sie chodzić mówić jest najlepszy w swojej grupie. Jedynie gdy ma zajęcie ( przy stoliczku) siedzi spokojnie. Myślałam że będzie kłop

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecałbym wizyte u psychologa celem oceny zachowania i oceny czynników powodujących takie zachowanie. Pozdrawiam

Witam Panią
Zaskoczyło mnie zdanie Pań przedszkolanek "że nie potrafią go okiełznać" zapytałabym co to znaczy, czy to że syn ma siedzieć spokojnie na dywanie i się bawić, czy ma nie biegać, czy ma siedzieć przy stoliku itd. Rozwojowo przeciętny 3-4 czy 5 latek lubi się ruszać, biegać, sprawdzać, robić trochę hałasu, zarówno w ten sposób sprawdza sobie granice jak i dowiaduje się o świecie. Dziecko uczy się przez zabawę, ruch, bycie z innymi. Pisze Pani o kilku dobrych cechach syna tj że jest inteligentny, umie przewodzić grupie, w dominowaniu nie ma nic złego pod warunkiem że dorośli potrafią to wykorzystać czyli spowodować to że syn będzie dominował i np zachęcał inne mniej śmielsze dzieci do konstruktywnych zabaw.
Anna Suligowska