Epizod biegunki a skuteczność antykoncepcyjna tabletek

W czwartek (10 tabletka microgynon) przed 19 rozbolał mnie brzuch i udałam się do wc, odczekałam 15 minut i przyjęłam tabletkę jak zawsze o 19. Po 5 minutach znowu rozbolał mnie brzuch i udałam się do wc, nie wzięłam dodatkowej tabletki ponieważ wszystko mi przeszło, a w ulotce było napisane o ostrej biegunce. Wcześniej, we wtorek był stosunek przerywany bez prezerwatywy. Czy tabletka się wchłonęła? Czy skuteczność była obniżona? Czy mogę się obawiać ciąży?

Witam serdecznie. Jeżeli był to jednorazowy epizod nie ma powodów do obaw. Biegunka to kilka luźnych stolców więc w tym przypadku to tylko chwilowe zaburzenie pracy jelit nie wpływające na skuteczność tabletek.