Gazy przed miesiączką

Mam 22 lata od dłuższego czasu zaobserwowałam u siebie, że zawsze tydzień dwa przed miesiączką puszczam gazy. Miesiączki mam prawie bezbolesne ,trwają do 6 dni, nie są obfite. Uważam, że są normalne, długość cyklu to 33-35 dni.

Proszę o odpowiedź. Dziękuję

22 LAT ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Niestety nie wiem o co Pani dokładnie chce zapytać. W związku z tym odniosę się do przedstawionych przez Panią informacji.
Długość krwawień miesięcznych, obfitość i bezbolesność nie wskazują na patologię. Długość cykli przy założeniu, że są regularne (takie odchylenia jak Pani przedstawia są normalne) również nie świadczą o niczym złym. Odnośnie gazów to ciężko doszukiwać się  przyczyny. Być może jest to związane z tym, że po owulacji, w drugiej części cyklu zmieniają się nieznacznie Pani przyzwyczajenia żywieniowe. Może taka jest Pani fizjologia. Nie są na pewno powodem do niepokoju.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.