Gdzie należy szukać przyczyny objawów, takich jak ból głowy i samoistne drżenie ręki?
na rezonansie magnetycznym wykryto mi punktowe pojedyncze ogniska niedokrwienne w bialej istocie prawego plata czolowego.Zglosilam sie do neurologa poniewaz miewam intensywne bole glowy ,zawroty i slabosc.Mma drzenie samoistne prawej reki nieraz jak i niedowlad jej .Neurolog kazal szukac problemu gdzie indziej

KOBIETA, 43 LAT 8 miesięcy temu
Przyczyny udaru mózgu
Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.
Dzień dobry.
Szkoda, że nie napisała Pani co lekarz neurolog stwierdził po badaniu fizykalnym i zebranym dokładnym wywiadem.
Dobrze było by poprosić innego neurologa o drugą opinię co do Pani objawów które Pani podaje.
Warto również udać się do kardiologa który oceni Pani stan sercowo naczyniowo zlecają dokładną diagnostykę kardiologiczną.
Warto udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu który również przed wizytą kardiologiczną oceni Pani stan kliniczny przed zleceniem do kardiologa zlecając diagnostykę EKG spoczynkowe i diagnostyka laboratoryjna.
Proszę nie lekceważyć opisanych przez Panią objawów.
Pozdrawiam
Mariusz Bek
Naturopata
Dietetyk