Czy taka kuracja pomoże ustabilizować ciśnienie?

Mam 75 lat. Ostatnie badanie z maja 2023 krwi i moczu, jest dobre . Nie zażywam żadnych innych leków. Od paru tygodni , sądzę od stresu ,ciśnienie krwi nad ranem mam okolo160/100 , plus około 100 . Czuję strach . Po zażyciu leku Propranolol 10 mg ciśnienie spada do 150/155/95 i taki poziom utrzymuje się cały dzień ....Pytanie : czy kuracja 2 tabletki Propanolu po 10 mg każda rano , oraz i tabletka Hydroxizina 10 mg na noc pomoże mi ustabilizować ciśnienie na poziomie np 140/85 . Jeżeli nie to proszę o wskazanie dalszego postępowania.
MĘŻCZYZNA, 76 LAT 8 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Zalecał bym konsultacje stacjonarną u kardiologa który oceni czy faktyczne opisane objawy są stresu czy np chorobą sercowo naczyniową.

Wymagana jest również rozszerzoną diagnostykę laboratoryjną z krwi ale również EKG spoczynkowe, holter EKG i ciśnieniowy taka diagnostyka pozwoli ocenić powód Pana niepokoju co do opisanych objawów i pozwoli na odpowiednie unormowanie ciśnienia tętniczego.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk