Co może oznaczać taka zmiana w obrębie odbytu?

Witam, po imprezie miałem dość mocny ból brzucha i biegunkę. Ogólnie dość często miewam biegunki. Dwa dni później odczułem dość mocny i dokuczliwy ból w okolicach odbytu, okazało się że to jest jakiś twardy guzek najpierw mały, ale dzisiaj się powiększył. Jest odczuwalny przy dotyku? Co to może być? Jakiś zakrzep? Pozdrawiam i liczę na odpowiedź :)
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry.

W opisanym przypadku nie ma co się zastanawiać lecz udać się na stacjonarną wizytę do lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego celem wykonania badania fizykalnego (per rectum).

Po wykonaniu badania zostanie podjęta decyzja czy wymagana jest dalsza diagnostyka np kolonoskopia oraz badanie z krwi w raz z konsultacją u proktolog który jest odpowiednim specjalistą w opisanych przez Pana objawów.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk