Gdzie szukać pomocy w kryzysie małżeńskim?

od dłuższego czasu mam problemy w małżeństwie. jestem bardzo zaborcza wzgledem męża, często krzycze i awanturuje się z błahych powodów. jestem nieustępliwa, obrazam się z byle powodu i ciagne to tydzien urzadzajac przy tym pyskówki. moj maż nie wytrzymuje tego kilka razy z bezradnosci podnisl na mnie reke. chcialby odejsc ale martwi sie ze nieodpowiednio zajme sie dziecmi. mam duzo obowiązkow w pewnym momencie przeroslo mnie to, siegnelam tez po alkohol. gdzie powinnam szukac pomocy?

Dzień dobry,
rozumiem, że problem bardziej leży w Pani impulsywności, nieustępliwości i wybuchach złości. W takiej sytuacji warto byłoby udać się na konsultację do psychologa. Być może warto pomyśleć w ogóle o psychoterapii indywidualnej. Zapewne musiałaby Pani przestać pić alkohol. Jeżeli czuje się Pani uzależniona od alkoholu, proponuję najpierw poszukać pomocy w leczeniu uzależnienia od alkoholu.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam Panią,
Bardzo dokładnie opisuje Pani swoje zachowanie względem męża oraz relację między Państwem. Ponieważ w Pani opisie pojawia się wątek związany z alkoholem, warto sprawdzić, jaka jest zależność między jego używaniem a Pani zachowaniami.
Pisze Pani "od dłuższego czasu" - czy można określić konkretny moment, kiedy Pani zachowanie wobec męża zmieniło się? Jeśli tak, czym spowodowana była ta zmiana?
Myślę, że problem jest na tyle istotny, że powinna Pani konsultować się z psychologiem, psychoterapeutą, który oceni znaczenie wszystkich czynników i zaproponuje dalsze działania. Niewykluczona jest również terapia małżeńska celem przywrócenia właściwych relacji między Państwem.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią Serdecznie,

Tak, jak Pani napisała, ma Pani zbyt dużo obowiązków, co Panią przerosło.

Zrobiła już Pani ważny krok, pisząc do Portalu, szukając pomocy.

Proszę zatem nie zwlekać i doraźnie skontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej ( np. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, gdzie po wstępnym rozpoznaniu Pani sprawy, specjaliści telefonicznie i bezpłatnie udzielą Pani wskazówek, co robić.

Równolegle, zachęcam Panią do umówienia się na konsultację i podjęcia pracy terapeutycznej indywidualnej lub partnerskiej z psychologiem, jeśli Pani Mąż wyraziłby zgodę na pracę nad Waszym związkiem (w ramach NFZ-tu - o skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu lub prywatnie).

Życzę żeby się Państwu udało,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią
Problemy z kontrolowaniem emocji , napady złości
i agresja są reakcją obronną ludzkiej psychiki na lęk
czy traumatyczne przeżycie.
Bardzo często bolesne zdarzenia z przeszłości
uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie,
gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji
i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem. .
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu ze mną.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl