Gorzki smak tabletki antykoncepcyjnej

Zażywam tabletki antykoncepcyjne Novynette. Jak do tej pory wydawały mi sie zawsze bezsmakowe. Biorąc 18 tabletke z blistra poczułam gorzki smak. Czy powinnam się niepokoić, ze z ta tabletka było cos nie tak? Może wiedzą państwo czy tabletki antykoncepcyjne zazwyczaj są gorzkie a ja tego nie zauważyłam wcześniej, bo być może szybciej udawało mi się je przełknąć?

Szanowna Pani!

Myślę,że nie ma powodu do niepokoju. Prawdopodobnie przetrzymała Pani trochę dłużej tabletkę w ustach i cienka, bezsmakowa otoczka się rozpusciła. Środek tabletki najczęsciej jest gorzki.

Z powazaniem
katarzyna Lewicka