Guzek i wydzielina z piersi

Witam . Mam 18 lat i dwa dni temu pod swoją lewą piersią wyczułam guzka który pojawił się jednocześnie z momentem zbliżającego się okresu, przy mocniejszym jego naciśnięciu wypływa z niego substancja podobna do substancji z wyciśniętego pryszcza.. nie wiem co się dzieje , czy to może być coś groźnego ? proszę o pomoc ..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bez bezpośredniego badania trudno Mi będzie odpowiedzieć precyzyjnie. Możliwe iż jest to dodatkowy gruczoł sutkowy. To czasami występująca odmiana fizjologiczna. Oczywiście najodpowiedniejszym działaniem byłoby udanie się do lekarza aby mógł on to zobaczyć podczas badania.