Guzek piersi bez zmian węzłowych

Witam! Moja mama jest po mammografii i usg wyszedł jej wynik, że ma guzka 5*0,04 mm bez żadnych zmian węzłowych. Czeka ją biopsja. Czy może to być rak??? Boję się strasznie:( Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Niestety, to może być rak. Jednak na pocieszenie powiem, że jeśli nie ma zmian węzłowych, a guzek jest duży (o małym raku mówimy do 3 cm), to najprawdopodobniej nie jest to nowotwów złośliwy. Jednakże aby się przekonać, na pewno należy wykonać biopsję. Polega to na pobraniu za pomocą igły małego fragmentu guza i zbadaniu go pod mikroskopem. Dopiero biopsja potwierdzi z jakim nowotworem mamy do czynienia.