HCG 32,73mlU/ml, krwawienie ze skrzepami

Byłam w szpitalu ponieważ pod wpływem dźwignięcia dostałam silnego bólu brzucha i krwawienia, co prawda okres spóźniał mi się już 2 tyg. Wyleciały ze mnie duże błony, skrzepy, jednak powiedziano mi, że to zbyt obfita miesiączka.

Proszę mi powiedzieć, co oznacza ten wynik i jakie są normy, gdy nie jest lub nie było się w ciąży?

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Bez zbadania nie da się jednoznacznie określić Pani stanu i diagnozy. Jednak wynik oznaczenia betaHCG >5 mIU/ml daje podstawę do podejrzewania ciąży. Zapewne opisywane zdarzenie krwawienia ze skrzepami i bólem brzucha, niestety, ale było poronieniem. Warto w tej sytuacji udać się do swojego ginekologa w celu powtórnego zbadania i wykonania usg narządu rodnego.

Ponoć każda kobieta w życiu traci jedną ciążę, z czego tylko 10% się o tym dowiaduje. Tak więc zdarzenie to nie powinno wpłynąć na dalsze Pani życie płciowe.

Proponuję porozmawiać na ten temat ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.