Hormony tarczycy a brak miesiączki po porodzie

Witam :) niedawno zrobilam badania tarczycy, niestety od dluzszego czasu czuje sie zle i mam objawy niedoczynnosci. w sierpniu tsh mialam 2,80 przy normie 3,0. wyniki po powtorzeniu w tym tygodniu: tsh- 3,46 (norma 0,25-3,0) ft3- 4,98 (norma 4,0-8,3) ft4-17,06 (norma 9,0-20,0) Mam sie czym martwic? zapisywac sie do endokrynologa? dodam jeszcze iz mam 25 lat oraz PCOS, od urodzenia dziecka (17mies) nie miesiaczkuje. po porodzie schudlam 35kg nagle wiekszosc kg wrocila- 168cm/89kg ..

Dzień dobry,

Warto, aby wybrała się Pani do lekarza. TSH w Pani wieku jest za wysokie i warto błoby rozważyć włączenie niewielkiej dawki L-tyrokysny w leczeniu , oczwiście po zbadaniu Pani. Konieczne jest również przywrócenie prawidłowego miesiączkowania, bo 17 miesięcy, to trochę zbyt długo.. Konieczne jest dokładne zbadanie Pani i wdrożenie odpowiedniego postępowania.

Dużo zdrowia życzę!

dr n. med. Marek Derkacz