Interpretacja wyników hormonów tarczycy u 18-latka

Witam! Proszę o interpretacje wyników TSH3 0,529uIU/ml (norma 0,25 - 5,00) FT4 8,61 (norma 9,0 -- 20,0). Czy takie wyniki u 18-latka oznaczają chorobę tarczycy. Przeczytałam, że takie wyniki mogą sugerować poważną chorobę. Jakie jeszcze badania należy wykonać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki mogą wskazywać na wtórną niedoczynność tarczycy. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem specjalisty endokrynologa. Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty.