Hypodensyjny dobrze ograniczony obszar o pochłanianiu płynowym, bez efektu masy i obrzęku

mam 58 lat.Parę miesięcy temu zaczęło coś "dzwonić" w lewym uchu. neurologa, dał skierowanie do TK ,wykonano TK, bez kontrastu OPIS TK : w lewym pł. czołow., ku przodowi od rogu czołowego komory bocznej widoczny hypodensyjny, dobrze ograniczony obszar 25x12 mm o pochlanianiu płynowym, bez efektu masy i bez obrzęku w otoczeniu.drobne zwapnienia w jadrach soczewkowatych. Co to za choroba, jakie rokowania, jakie leczenie? pzdr Krzysztof
58 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej jest to torbiel lub krwiak. Mógł on powstać w wyniku mikroudaru. Leczenie uzależnione jest od dolegliwości. Z pewnością konieczne jest skonsultowanie wyniku z neurologiem. Brak efektu masy to dobra rokowniczo przesłana.