Ile będzie się goiła rana po wycięciu torbieli?

Witam. W połowie maja tego roku miałem juz drugi zabieg wycięcia torbieli wlosowej na kosci ogonowej. Po kilku dniach od zabiegu zebrała się ropa i trzeba było zdjąć szwy. Od tamtej pory lecze ranę otwarta stosując opatrunki alginatowe. Po tych 4 miesiącach gojenia zaczęło dosyć mocno krwawić i pytanie brzmi czy to jest tymczasowe? Udać się z tym do chirurga? Zaznaczę że rana jest w środku bardziej zaczerwieniona niż zwykle.

Radzę w tej sprawie ponownie udać się na wizytę kontrolną do chirurga prowadzącego. Niestety, ale tak długie gojenie rany może świadczyć o braku doszczętności w wycięciu torbieli lub jej wznowie co może wymagać ponownego leczenia zabiegowego.