Ile czasu powinienem być na zwolnieniu po zszyciu kolana?

Dzień dobry, W zeszłym tygodniu miałem wypadek, potrącił mnie rowerzysta, w wyniku czego mam rozcięte kolano. Na SORZE założono mi 6 szwów. Dostałem skierowanie na zdjęcie szwów od 10 do 14 dni po założeniu ich. Zwolnienie lekarskie z pracy dostałem na 10 dni. Za 4 dni powinienem iść do pracy, jednak noga nie jest jeszcze do końca sprawna. Mam problemy z chodzeniem. Pracuję fizycznie w trybie zmianowym po 12h. Nie wiem czy poradzę sobie w pracy z tym kolanem. Czy 10 dni to normalny okres dochodzenia do siebie po szyciu kolana? Jeżeli będę nadal miał problemy to od jakiego lekarza powinienem się udać? Dziękuje.

Uraz kolana to w tym przypadku rana cięta- zszyta, i stłuczenie. Stłuczone kolano może boleć dłużej. Jeśli nie jest Pan zdolny do pracy z tego powodu, zwolnienie wystawi lekarz rodzinny.