Ile można krwawić po poronieniu samoistnym?

Doszło u mnie do poronienia samoistnego. Półtora tygodnia trwało krwawienie, a teraz od tygodnia mam delikatne plamienie, raz widoczne na bieliźnie, a raz nie. Jak długo może trwać takie plamienie po poronieniu samoistnym?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

plamienie po poronieniu to bardzo indywidualna sprawa. Jeśli jest ono na początku bardziej podobne do krwawienia miesiączkowego, potem słabnie na intensywności, to jest to całkiem prawidłowy objaw. Gorzej, jeśli po osłabieniu zaczyna znów przybierać na sile. Z Pani relacji wynika, że krwawienie przeszło w plamienie. Obecnie wydaje się być dosyć skąpe, skoro nie zawsze jest widoczne. Najpewniej w najbliższych dniach całkowicie ono zaniknie.

Jeśli jednak będzie inaczej, to konieczna będzie jednak wizyta u ginekologa, aby sprawdzić jak wygląda sytuacja. Lekarz przeprowadzi badanie ginekologiczne oraz, jeśli uzna za konieczne, USG. Na podstawie wywiadu oraz wyników badań będzie można ocenić, jakie postępowanie będzie najlepsze w tej sytuacji. Dlatego też zachęcamy do obserwowania sytuacji oraz ewentualnego kontaktu z ginekologiem, który Panią prowadzi. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/poronienie

https://portal.abczdrowie.pl/poronienie-przyczyny-i-profilaktyka

https://parenting.pl/badania-po-poronieniu-kategoria

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.