Jak długo może trwać to krwawienie po poronieniu?

18 stycznia poroniłam ciąże bliźniacza, 21tc. Po wyrobieniu zostało wykonane mi łyżeczkowanie jamy macicy. Pierwsze dwa dni krwawiłam dość intensywnie, później coraz mniej, brunatno, aż pozostał tylko lekko zabarwiony śluz, aż przestałam całkowicie krwawić. Trwało to w sumie około 4 tygodni, a od dwóch dni pojawiło się znowu krwawienie tylko ze świeżą krwią, nasila się na wieczór. Czy to normalne? Ile może potrwać oczyszczanie się macicy? Dodam ze nie odczuwam przy tym żadnych innych dolegliwości, tylko lekkie pobolewanie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po czterech tygodniach od poronienia może pojawić się już miesiączka. Możliwe więc, że krwawienie, które Pani zauważyła ma związek z menstruacją.

Ponadto powinna Pani udać się na wizytę kontrolną po poronieniu. Lekarz musi sprawdzić, czy jama macicy prawidłowo się oczyściła. Krwawienie po poronieniu trwa maksymalnie dwa tygodnie. Jeśli się przedłuża, to może oznaczać stan zapalny lub pozostałości po poronieniu, które znajdują się w macicy.

Proszę więc jak najszybciej udać się do ginekologa w celu oceny sytuacji.

W naszym serwisie pojawiały się podobne pytania. Umieszczamy je pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-moga-byc-przyczyny-trwajacego-dlugo-krwawienia-i-plamienia-po-poronieniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-powinno-wygladac-badanie-kontrolne-po-poronieniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-trwa-krwawienie-po-poronieniu-samoistnym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.