Jak długo trwa plamienie po poronieniu samoistnym?

Witam,
tydzień temu byłam u ginekologa, bo od 2 tygodni krwawiłam. Najpierw były to plamienia, potem większe krwawienie. Lekarz zrobił mi Usg i powiedział, że miałam poronienie samoistne i dlatego krwawię. Nie powiedział jednak jak długo krwawienie może trwać, minął tydzień od wizyty, a ja nadal krwawię, czasami są to plamienia, a czasami większe krwawienie.

Proszę o odpowiedź, czy to jest normalne i czy macica może się tak długo oczyszczać?
Z góry dziękuję. Serdecznie pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Czas trwania krwawienia po poronieniu kompletnym (całkowitym) przeciętnie nie przekracza dwóch tygodni. Jest to też zależne od czasu trwania ciąży przed jej utratą. Poronienie wczesnej, kilkutygodniowej ciąży, może nastąpić nawet niezauważenie, pod postacią opóźnionej, przedłużonej "miesiączki".

Ponieważ krwawi Pani już od trzech tygodni, radzę udać się do lekarza w celu kontroli. Ginekolog zbada Panią i wykona/zleci  USG. Być może konieczne będzie łyżeczkowanie jamy macicy. Pozostawanie resztek po poronieniu w jamie macicy grozi zakażeniem z bardzo poważnymi nieraz powikłaniami, dlatego nie powinna Pani zwlekać. Tymczasem do objawów, które szczególnie powinny Panią zaniepokoić, należy zmiana zabarwienia wydzieliny z dróg rodnych na inne niż ocień czerwonego czy brązowego i/lub przykry jej zapach.

Pozdrawiam serdecznie!