Ile można przechowywać lekarstwa?

Witam.Czy istnieje zasada,ze leki 3 miesiace po otwarciu nalezy wyrzucic?Pytam bo kiedys to uslyszalem od lekarza i odnosi sie glownie do dzieci.Dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wszystko zależy od tego jakie leki ma Pani na myśli. Inaczej będzie bowiem w przypadku syropu z antybiotykiem, inaczej w przypadku syropu ziołowego a inaczej w przypadku tabletek. Sugeruję dokładnie czytać ulotki. Zazwyczaj jest tam dokładnie napisane ile można przechowywać otwarty produkt.