Alergia pokarmowa i AZS a przechowywanie i stosowanie leku Latopic

Witam. Jestem mama 3mies Matyldy. kiedy miała 4 tyg zdiagnozowano u niej alergię pokarmową i azs. od miesiąca zażywa Latopic i tu moje pytanie. Jako że mieszkam za granicą Latopic został wysłany pocztą (3 opakowania), na ulotce napisane jest że jeśli jest przechowywany poza lodówką to należy go spożyć w ciągu miesiąca, więc czy może kolejne opakowanie zaszkodzić mojej córeczce? czy powinnam podawać jej kolejne opakowanie czy zakupić w polsce nowe?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli istnieje prawdopodobieństwo nieprawidłowego przechowywania to lek może zaszkodzić dziecku. Proszę stosować preparaty, które są odpowiednio przechowywane.