Ile tabletek duphastonu można przyjąć?

Witam, w 6 tyg ciąży zaczełam plamić mój lekarz ginekolog zalecił przyjmowanie duphastonu 3* dziennie po 1 tab.,dziś nad ranem pojawiło się różowe plamienie udałam się do szpitala po badaniu usg z dzidzią wszystko ok (7 tyg),lekarz zlecił przyjecie jednorozawo uderzeniowej dawki 3 tab.a następnie 3*1.więc o 8 rano wzielam dawke uderzeiowa a ok 15-stej jeszcze 1 tab.teraz się boję czy nie wziełam zadużej dawki jak na 1 dzień,czy nie zaszkodziłam dziecku?

Nie ma powodu do niepokoju. Jeśli przyjęła Pani tabletki według zaleceń lekarza ginekologa na pewno nic złego nie mogło się wydarzyć.